10:28 - 20 Mars, 2019

Rama nxjerr artikullin e medias britanike: Dedikim për perlat turistike në Shqipëri!

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka publikuar artikullin e medias britanike, e cila tregon për atraksionet turistike të Shqipërisë....
Rama nxjerr artikullin e medias britanike: Dedikim për perlat turistike në Shqipëri!

Si do të jetë moti, e mërkurë 20 mars 2019

Moti për ditën e sotme do të ndikohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, përgjatë paradites. Pasditja do të ketë...
Si do të jetë moti, e mërkurë 20 mars 2019

Vrasja e Haxhi Baçinovskit, zbardhet dëshmia e djalit 15-vjeçar

Gazetarja, Klodjana Lala ka zbardhur në “Dritare me Rudinën“ dëshminë e djalit të 62-vjeçarit Haxhi Baçinovski të vrarë pak ditë më...
Vrasja e Haxhi Baçinovskit,  zbardhet dëshmia e djalit 15-vjeçar

Nazarko: Nëse Rama hedh lëndë kimike, do t’i fusja plumbin!

I ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën', analisti, Shpëtim Nazarko ka folur për  përdorimin e gazit lotsjellës nga ana e policisë në...
Nazarko: Nëse Rama hedh lëndë kimike, do t’i fusja plumbin!

Alibeaj: Ja mesazhet e Ramës për policët para protestës!

I ftuar në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24, ish-deputeti Enkelejd Alibeaj bëri një rezyme të situatës...
Alibeaj: Ja mesazhet e Ramës për policët para protestës!

Vrasja e Jurgen Kurtit, ish-drejtori i policisë: S’dihet nëse është hakmarrje

Mit’hat Havari, ish-drejtori i Policisë së Shtetit i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” komentoi vrasjen e 26-vjeçarit, Jurgen Kurti,...
Vrasja e Jurgen Kurtit, ish-drejtori i policisë: S’dihet nëse është hakmarrje

Jurgen Kurti i vrau burrin, flet Vjollca Arapi: Më dhimbset, nuk doja të vdiste!

Bashkëshortja e tregtarit të vrarë në Durrës në prill të vitit 2017, Agim Arapit, u lidh studion e emisionit ‘Dritare...
Jurgen Kurti i vrau burrin, flet Vjollca Arapi: Më dhimbset, nuk doja të vdiste!

Vrasja e Jurgen Kurtit/ Zëvendësministri-Lalës: S’jam shef policie

Zëvendësministi i Brendshëm, Besford Llamallari i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në  News 24 , është përfshirë në debat...
Vrasja e Jurgen Kurtit/ Zëvendësministri-Lalës: S’jam shef policie

Kush e vrau Jurgen Kurtin? Klodjana Lala: 10 të shoqëruar dhe 2 pista hetimi

Të hënën u vra para shtëpisë së tij, menaxheri i vipave, Jurgen Kurti. E ftuar në emisionin "Dritare me Rudinën"...
Kush e vrau Jurgen Kurtin? Klodjana Lala: 10 të shoqëruar dhe 2 pista hetimi

‘Policia po fshihet’, zëvendësministri i Brendshëm: Iku koha e Lazaratit

I ftuar në emisionin Dritare me Rudinën në News 24, zëvendësministri i Brendshëm, Besfort Llamallari komentoi denoncimin e banorëve të...
‘Policia po fshihet’, zëvendësministri i Brendshëm: Iku koha e Lazaratit

LAJMET E DITËS

Video/ Policia bullgare tenton t’i spërkasë protestuesit me piper djegës, por era ua kthen mbrapsht

Këtë fundjavë, në kryeqytetin e Bullgarisë kishte protestë. Protestuesit para parlamentit, bënin thirrje për zgjedhje...

Fatos Klosi: Gati të zbardh të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, në gjyqin e Izet Haxhisë. Berisha më i rrezikuari

Në një kohë kur Gjykata e Apelit të Tiranës vendosi të rihapë dosjen e vrasjes...

7 mënyra natyrale si të luftoni celulitin

Çdo vajzë e di çfarë është celuliti, dhe ata që e kanë, fillojnë të urrejnë...

Majlinda Bregu: Nga PD më nxorrën, nuk u largova!

Në emisionin “Përballë”, të Lutfi Dervishit, e ftuar ishte Majlinda Bregu, ish-ministre e Integrimit në...

Incidenti në Durrës, reagon Lleshaj: Nuk ishin studentë, por ithtarë të Haxhi Miletit

Ditën e djeshme, gjatë vizitës së tij në Durrës, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u...

BE për protestat në Ballkan: Të bëhen ndryshimet politike, përmes procese demokratike

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han deklaroi dje në Bruksel se mbështet plotësisht...

Meghan Markle shpreh në mënyrë të veçantë, ngushëllimet për viktimat e Zelandës së Re

Të martën pasdite, duka dhe dukesha e Sussex, vizituan Shtëpinë e Zelandës së Re, në...

Ja pse Ariana Grande takon të gjithë ish të dashurit e saj, para nisjes së turneut!

Ariana Grande, sapo ka filluar turneun e saj muzikor, por para se të nise, ajo...

Rama nxjerr artikullin e medias britanike: Dedikim për perlat turistike në Shqipëri!

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka publikuar artikullin e medias britanike, e cila tregon...

Sulmi në Zelandën e Re/ Jacinda Ardern bën thirrje të luftohet globalisht racizmi

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka bërë thirrje të luftohet globalisht kundër racizmit,...

Si do të jetë moti, e mërkurë 20 mars 2019

Moti për ditën e sotme do të ndikohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, përgjatë...

Vrasja e Haxhi Baçinovskit, zbardhet dëshmia e djalit 15-vjeçar

Gazetarja, Klodjana Lala ka zbardhur në “Dritare me Rudinën“ dëshminë e djalit të 62-vjeçarit Haxhi Baçinovski...

Foto/ Këto truke do t’ju shpëtojnë jetën!

Truket e mira duhet të plotësojnë tri kushte: të thjeshta, të shpejta dhe të lira. Dhe...

Nazarko: Nëse Rama hedh lëndë kimike, do t’i fusja plumbin!

I ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën', analisti, Shpëtim Nazarko ka folur për  përdorimin e gazit lotsjellës...

Alibeaj: Ja mesazhet e Ramës për policët para protestës!

I ftuar në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24, ish-deputeti Enkelejd Alibeaj...

Vrasja e Jurgen Kurtit, ish-drejtori i policisë: S’dihet nëse është hakmarrje

Mit’hat Havari, ish-drejtori i Policisë së Shtetit i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” komentoi...

Jurgen Kurti i vrau burrin, flet Vjollca Arapi: Më dhimbset, nuk doja të vdiste!

Bashkëshortja e tregtarit të vrarë në Durrës në prill të vitit 2017, Agim Arapit, u...

Vrasja e Jurgen Kurtit/ Zëvendësministri-Lalës: S’jam shef policie

Zëvendësministi i Brendshëm, Besford Llamallari i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në  News 24...

Kush e vrau Jurgen Kurtin? Klodjana Lala: 10 të shoqëruar dhe 2 pista hetimi

Të hënën u vra para shtëpisë së tij, menaxheri i vipave, Jurgen Kurti. E ftuar...

Horoskopi i datës 20 mars 2019

Dashi Për shkak të përballjes së madhe të Diellit me Hënën gjërat sot nuk do ju...

‘Policia po fshihet’, zëvendësministri i Brendshëm: Iku koha e Lazaratit

I ftuar në emisionin Dritare me Rudinën në News 24, zëvendësministri i Brendshëm, Besfort Llamallari...

SHKRIME TË DRITANIT

SHKRIME TË RUDINËS

DRITARE PODCAST

Dritare Podcast -Amos Oz

PITILUSHE PODCAST

LAJMET MË TË LEXUARA

Kosova dhe shqiptarët në rajon

DRITARE PLUS

LAJME NGA URA E GALLATËS

Pjesë nga ditari i Ramës: Çfarë mendon për 16 marsin!

E dielë 10 Mars U bënë tre ditë që jam në Fier dhe nuk më iket. Më merr edhe Linda në telefon se bëhet merak,...

Dash Shehi: Nardit i ka kërcyer tangërlliku

Gjatë protestës së të martës, Dash Shehi nuk ka qenë shumë aktiv, madje nuk mori as fjalën. Gjithë kohës ai foli në celular me...

Çfarë tha Rama në grupin e deputetëve para se të ikte...

Te dashur shoke dhe shoqe Siç e shikoni opozita e braktisi përfundimisht parlamentin. Në këto kushte është detyra jonë qe të bëjmë edhe detyrën e saj....

BLOG NE DRITARE

SHKRUAJ NË DRITARE

Një amerikan në Surrel

Nga Fjorda Llukmani Kur më pyesin se ku ta kalojmë fundjavën, gjithmonë u përgjigjem në Tiranë. Është e vështirë për miqtë e mi ta besojnë se Tirana nuk është vetëm qytet. Këtë herë do t'ju sugjeroj një vend ku mund...

Isha në Tropojë, ua ua uaaa!

SHQIPTARËT E MREKULLUESHEM

Josefi, një vlonjat fantastik në galeritë më të mira të Nju...

Nga Enkeleda Bodini Keni dëgjuar për Josef Koten? Nëse jo, mos e humb këtë shkrim. Jozefi është piktor dhe veprat e tij ekspozohen në galeritë më të mira amerikane, në Cutter and Cutter Fine Art apo Ocean Galleries Stone Harbor. Aty ku gjen Chagall, Miro, Dali, do gjesh edhe piktorin vlonjat. Dritare.net do...

SHOWBIZZ

Kam provuar të bëj seks, por më shkakton ankth!

Pyetje Sofit: Jam një 20-vjeçare në universitet. Dëshiroj me çdo kusht të krijoj një marrëdhënie serioze apo dhe thjesht të jem me dikë, por më kap ankthi...

Vjehrra ime është përbindësh!

Pyetje Sofit: Jam shumë e inatosur me vjehrrën time.  Nuk e kam pëlqyer që në fillim, por tani është kthyer në një person mbytës.  Kërkon shumë vëmendje...

Si mund ta shpëtoj martesën time?

Pyetje Sofit: Zbulova para një muaji që bashkëshorti më tradhton. Jemi bashkë prej 12 vjetësh, kemi kaluar bashkë plot gjëra, por këtë nuk po e kaloj dot. U...

5 gjëra që duhet të bëni, për të përfituar nga interneti!

Nga Xheni Hatillari Jam e sigurt që edhe ju një herë të vetme keni dëgjuar...

5 arsye pse nesër duhet të shkosh në Belsh!

Prej punës, këto kohë më duhet të udhëtoj shpesh në zona ku ndodh të...

5 arsye pse tatuazhet nuk janë ajo që ti kujton!

Nga Xheni Hatillari Punëdhënësi im i mëparshëm, një zotëri i shkolluar e intelektual rreth të...

HOROSKOPI NE DRITARE

Horoskopi Ditor

Horoskopi i datës 20 mars 2019

Dashi Për shkak të përballjes së madhe të Diellit me...

Horoskopi Javor

Horoskopi javor 18- 24 mars 2019

Dashi Do ndiheni si të rilindur gjatë kësaj jave dhe...

Horoskopi Mujor

Horoskopi i muajit mars 2019

Dashi Këtë muaj do të mbizotërojë një klimë e tensionuar...

Çfarë nuk dini për shenjën tuaj

Sipas shenjave astrologjike, ja kush janë kolegët më të mirë

Në zyrë ka disa kolegë që janë vërtet të...

MOTI NË DRITARE

Si do të jetë moti, e mërkurë 20 mars 2019

Moti për ditën e sotme do të ndikohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, përgjatë paradites. Pasditja do të ketë me vranësira të shpeshta përgjatë kufirit lindor, po pa mundur të gjenerojnë reshje. Temperaturat e ajrit...

Ja si do të jetë moti të mërkurën, 20 mars!

Gjatë ditëve të fundit  temperaturat mbi mesataren që kryesisht janë vetëm gjatë mesditës duket njësoj si të ishim në kulmin e verës. Por sot sipas një njoftimi të IGJEUM  para pak orësh në Facebook,...

Si do të jetë moti, e martë 19 mars 2019

Dita e sotme do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin, përgjatë paradites. Pasditja dhe mbrëmja do të sjellin kalime vranësirash të shpeshta, më të dukshme në zonën verilindore...

Ja si do të jetë moti të martën, 19 mars!

Edhe ditën e sotme, moti ka qenë i qëndrueshëm, me temperature mesatare. Sipas një njoftimi të IGJEUM, në Facebook edhe ditën e nesërme nuk pritet të ketë reshje, ndërsa temperaturat në zonat bregdetare do...

BOTA

Video/ Policia bullgare tenton t’i spërkasë protestuesit me piper djegës, por era ua kthen mbrapsht

Këtë fundjavë, në kryeqytetin e Bullgarisë kishte protestë. Protestuesit para parlamentit, bënin thirrje për zgjedhje të parakohshme. Për të ndaluar tubimet, policia tentoi që protestuesit...

Sulmi në Zelandën e Re/ Jacinda Ardern bën thirrje të luftohet globalisht racizmi

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka bërë thirrje të luftohet globalisht kundër racizmit, pas sulmit në dy xhami, në Christchurch. Në një intervistë...

Rusia merr vendimin e rëndësishëm për Maqedoninë e Veriut

Federata Ruse njoftoi se do ta njohë emrin e ri të Republikës së Maqedonisë së Veriut, konfirmoi ambasadori rus në Shkup Sergej Bazdnikin, i...

SHBA teston strategjinë e re ushtarake në Evropë

Disa qindra ushtarë amerikanë arritën sot në Gjermani në provën e parë të një strategjie të shpejtë vendosjeje që synon forcimin e pranisë së...

KURIOZITETE

Foto/ Këto truke do t’ju shpëtojnë jetën!

Truket e mira duhet të plotësojnë tri kushte: të thjeshta, të shpejta dhe të lira. Dhe natyrisht, në momentin e fundit na duhen disa truke...

Foto/ Transformimet që i kthyen këto gra në mbretëresha të bukurisë!

Çdo grua është e bukur, pa marrë parasysh atë që ato mendojnë për veten. Një projekt transformimi  rus i quajtur 'Perezagruzka' dhe një version i...

Çmimin më të rëndësishëm në matematikë e fiton për herë të parë një grua

Çmimi “Abel” në matematikë, jepet çdo vite që nga 1899 në Norvegji. Këtë vit, këtë çmim e ka fituar për herë të parë në histori...

Armando, pëllumbi që shitet me një çmim që do t’iu lërë pa fjalë!

Armando, i quajtur Luis Hamilton midis pëllumbave, u shit në ankand për një rekord prej 1.25 milion eurosh. Shtëpia e Ankandit Pipa tha se Armando...

STIL JETE

Sekretet e grave kineze për t’u dukur 25 vjet më të reja!

Në Kinë, një grua e bukur nuk është vetëm një grua që duket e bukur. Kultura e lashtë kineze thotë se trupi dhe shpirti...

Kostumet, trendi më i fundit këtë sezon pranveror, për femrat!

Nuk ka gjë më elegante se sa një grua e veshur me një kostum. Kjo është arsyeja pse në vitet e fundit, ne kemi...

5 maska të thjeshta për fytyrën në pranverë!

Lëkura e fytyrës pas dimrit  duhet duhet të trajtohet  me maska për t’iu rikthyer energjia dhe butësia. Ne të dritare.net sot në këtë artikull...

Harroni këto 10 rregulla të arta, nëse doni një jetë të shëndetshme!

Rregullat bazë për një jetesë të shëndetshme, mbesin mbërthyer në mendjen tonë për një kohë të gjatë dhe të pandryshueshme. Ju besoni se vrapi...

SHËNDET

PA FILTRA

DRITARE NË VITE

Intervista e Sadije Agollit, gruas së rrallë te Dritëroit unik

Nga Rudina Xhunga Kjo eshtë nje intervistë e realizuar me 6 gusht 1995 me Sadije Agollin, një grua e rrallë, që e shoqëroi burrin unik ...

Anthony Giddens: Shqipëria duhet të kuptojë ndryshimet e thella, që po...

Nga Rudina Xhunga Me Giddens u takova në sajë të Henri Çilit. Henri është njëri prej njerëzve që kam miqësi qyshkur ndanim bashkë faqet e...

Udhëtim

NA NDIQNI NE

76,980FansaPëlqeje
10,741NdjekësitNdjek
26,067NdjekësitNdjek

Ushqim

SI TË MOBILOSH SHTËPINË

- Advertisement -

Dritare TV

Vrasja e Haxhi Baçinovskit, zbardhet dëshmia e djalit 15-vjeçar

Gazetarja, Klodjana Lala ka zbardhur në “Dritare me Rudinën“ dëshminë e djalit të 62-vjeçarit Haxhi Baçinovski të vrarë pak ditë më parë te Kodrat e Liqenit, teksa bënte vrap. Pikërisht djali i tij që kishte dalë ta shoqëronte...