Dritare- Rrëfimi i Vangjush Dakos/ Pj.3

Pas akuzave dhe protestave të PD-së, vjen në studion e “Dritare me Rudinën”, në një rrëfim ekskluziv, kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Ai tregon për shkresën që i garanton punësim Lulzim Berishës, të dënuarit me 25 vjet burg, që u la i lirë nga Gjykata. Në përballjen me analistin Mentor Kikia dhe gazetaren e BIRN, Aleksandra Bogdani, Dako thotë se nuk ka bërë asnjë shkelje ligjore, pasi sipas tij firmosja e asaj shkrese është detyra e tij. Dako iu përgjigjet edhe akuzave të tjera për projektet e ndërtimit të qytetit të Durrësit.

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*