Sulmet terroriste në Gjermani e Rusi, vjen reagimi i parë Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka reaguar përmes një postimi në Twitter në lidhje me sulmet e fundit në Gjermani, Rusi dhe Zvicër.

“Sot pati sulme terroriste në Turqi, Zvicër dhe Gjermani, dhe gjendja vetëm po përkeqësohet. Bota e civilizuar duhet të fillojë të mendojë ndryshe”, ka shkruar Presidenti i sapo emëruar i SHBA-ve.

Në Turqi u vra ambasadori rus, në Zvicër u plagosën tre persona brenda një xhamie, ndërsa në Gjermani një sulm kamikaz me kamion njësoj me atë të Nicës, u mori jetën 9 personave.

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*