Çudia/ Kuvendi i Kosovës nuk miraton rezolutën Haradinaj

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj.

Deputetët, pas 11 orë diskutimesh nuk kanë votuar rezolutat e propozuara, raporton Express.

AAK paraqiti rezolutën, e cila u mbështet nga partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma për Kosovë.

Rezoluta e dytë u paraqit nga partitë në pushtet, PDK dhe LDK.

Por asnjëra nga këto rezoluta nuk arriti të marr votat e nevojshme.

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*