Arratisja spektakolare nga burgu në Itali, vazhdojnë kërkimet për shqiptarin

Një shtetas shqiptar ia ka mbathur nga burgu San Michele në Itali, mëngjesin e të premtes që lamë pas. I burgosuri 35­vjecari Besnik Mirra, ishte duke punuar për pastrimin e mureve të jashtme të burgut në momenti që ka ikur, ku mendohet se është ngjitur mbi gardhin rrethues. Hulumtimi ka filluar menjëherë pas arratisjes, por asgjë deri më tani nuk ka rezultuar me sukses. Besniku kishte shlyer tashmë dhjetë vjet të dënimit për krime kundër pasurisë dhe duhet të dalë në 2024. Në burg ai kurrë nuk kishte pasur probleme dhe kishte sjellë gjithmonë mirë, kështu që u kthye në program që e lejuan atë për të lënë muret e Shën Michael, por jo nga zona. Premten në mëngjes është menduar të janë ngjitur mbi gardh.

12452356

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*