“Te fshati yt të gjithë bërtasin si ty”, Lupçe nuk duron: Ti je askushi

Lupçe dhe Keit kanë zhvilluar edhe debatin e tyre të parë mes njëri-tjetri. Kei i jep leksione qytetarie Lupçes nga fshati. I thotë të mos bërtasë shumë. E pyet nëse tek fshati i tij bërtasin të gjithë si ai.

Kei i ka kërkuar për të disatën herë Lupçes që të ulë zërin sepse po shqetëson të tjerët që janë në gjumë, por kjo nuk i ka pëlqyer atij duke reaguar ashpër ndaj saj.

Lupçe: Ec ec se ke të drejtë
Kei: Mos me thuaj ec. S’di as të bësh argumente
Lupçe: Ti s’je askushi të më tregosh ca të bej unë brenda. Mua me ka edukuar mami dhe babi ti je askushi për mua në këtë botë. Je thjesht një lojtare.
Kei: Ke të drejtë, futi një formulë tani
Lupçe: Do i fus ca të dua

Më tej Lupçe argumenton se ky është toni që ai përdor dhe nuk kishte asnjë qëllim që të zgjonte të tjerët.

Mos humbsni oferten nga Spitali Continental,per cdo vizitë perfitoni deri ne 50% ulje. Kliko ketu per te marre Kuponin

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*