Dritare- Edi Rama: Ja Shqipëria që dua! Pj.1

Kryeministri i Shqipërisë i ftuar në studion e #DritaremeRudinën në Vizion Plus, foli për situatën politike në vend, marrëdhënien me aleatin e tij në koalicionin qeverisës, zgjedhjet e 18 qershorit dhe zgjedhja e presidentit të ri. Kryeministri Rama u ndal edhe në politikën e jashtme, ku foli për marrëdhënien me Rusinë, akuzat që vijnë nga Maqedonia si dhe një takim të mundshëm me presidentin e SHBA në Bruksel.

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*