Deputeti i PS: Koalicioni të shkojë i ndarë në zgjedhje

I ftuar në studion e “News24” deputeti socialist Ervin Bushati ka paralajmëruar se PS dhe LSI mund të shkojnë të ndara në zgjedhje, kjo sipas tij për të respektuar ligjin, pasi edhe afati për regjistrimin e koalicioneve ka përfunduar.

Nuk ka asnjë problem në këtë pikë. Le të shkojnë edhe të ndara. Rëndësi ka të zbatohet ligji. Rëndësi ka të jemi sa më të ftohtë, dhe mekanizmi të jetë ligjor. Nëse ne i bindemi vetëm ligjeve, atëherë kjo pjesa e pasioneve do të zhduket. Sa më e qetë të jetë politika, aq më mirë për qytetarët. Forcat politike në Shqipëri herë pas herë kanë qenë të pamatura, të pamaturuara, u shpreh Bushati./ dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*