Të harruar nga politika dhe Bashkia, banorët e Torovicës paralajmërojnë bojkot zgjedhjesh

Banorët e Torovicës kanë protestuar ditën e sotme para Bashkisë Lezhë, që sipas tyre kjo  Bashki dhe politika i ka harruar duke mos kryer asnjë investim në zonën e tyre.

Banorët kërkojnë rikonstruksionin e 16 km rrugë, bonifikimin e tokave bujqësore, dëmshpërblimin nga përmbytjet dhe rehabilitimin e rrjetit të energjisë elektrike.

Banorët paralajmërojnë përshkallëzim të protestave deri në bllokimin e rrugës dhe bojkot zgjedhjesh nëse kërkesat e tyre nuk merren parasysh./ dritare.net

 

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*