Rama: Kush do ta bëjë Shqipërinë, Petriti, Luli apo Beni?

Kryeministri i vendit Edi Rama nga Korça ka deklaruar se vendit i duhen më shumë sesa broçkullat dhe se Petriti, Luli dhe Ben nuk mund ta bëjnë Shqipërië.

“Kush do ta bëj sot Shqiprinë Luli, Petriti, Beni? Kush do ta çojë përpara Shqipërinë, keni që në 1991 që i dëgjoni janë po ata, ju thonë të njëjtat gjëra.

Si ka mundësi që prej çerek shekulli ju përsëritën të njëjtën gjë dhe e lanë Shqipërinë në prag të humnerës, dhe vijnë vërdallë sikur papunësia e korrupsioni lindën 44 muaj më parë, vijnë vërdallë sikur janë shpëtimtar por janë po ata fytyra e plane që duan vetëm një gjë votën për t’ju bërë gropën”  – tha Rama./ dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*