Rama: Mediu hodhi në erë Vorën, e bëri film Hollywood-i

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim elektoral në Vorë nga ku hodhi akuza të ashpra në adresë të kreut republikan, Fatmir Mediu, duke deklaruar se hodhi në erë Vorën, ndërsa sot vjen dhe kërkon vota.

Si mund t’i jepni votë Fatmir Mediut? Iu hodhi në erë dhe vjen e iu kërkon votën. E bëri Vorën film Hollywood-i me gangsterë dhe e hodhi në erë”, tha Rama duke iu referuar ngjarjes së rëndë të 15 marsit 2008, kur nga shpërthimi i fabrikës së demontimit të armëve në Gërdec, humbën jetën 26 banorë të këtij fshati.

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*