Kjo gjëagjëzë po çmend rrjetin. E gjen dot?

Kjo është një nga gjëagjëzat që po çmend rrjetin kohët e fundit.

Jemi në fundjavë dhe fare mirë mund të luani me miqtë për të gjetur përgjigjen e saktë të saj. Pavarësisht se në leximin e parë duket i thjesht, në fakt ky test inteligjence fsheh një kleçkë.

Nëse vajza e Egzonës është nëna e vajzës sime, çfarë më ka mua Egzona?

a. Gjyshe

b. Nënë

c. Vajzë

d. Mbesë

e. Unë jam Egzona

E gjeni dot?/dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*