Aktorja shqiptare përkrah regjizorit hollivudian

Olta Gixhari është një nga vajzat më të përfolura të showbizzit shqiptar. Ajo është edhe një aktore mjaft e talentuar. Olta së fundmi ndodhet në “Prishtina International Film Festival” i quajtur ndryshe PriFest.  Këtë herë ajo ka pozuar me regjisorin e njohur hollivudian Paul Haggis, fitues i dy çmimeve Oscar në kategorinë Bes Picture për dy prodhime të tij kinematografike: “Milion Dollar Baby” dhe “Crush”.

 

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*