Rama prezanton dy heroinat e këtyre ditëve: Njihuni me Vangjelinë dhe Ornelën

Këto ditë kanë qenë të vështira për vendin, pasi ka qenë nën kthetrat e vatrave të zjarrit. Një kontribut të madh kanë dhënë dhe forcat e ushtrisë. Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook foton e dy ushtareve që po shuajnë zjarrin. Ai i quan heronj të këtyre ditëve të vështira.

“Ushtar i I, Vangjeli Limallari, 20 vjeç dhe Ushtar i I, Ornela Shaba 22 vjeç; dy ndër shumë heronjtë e këtyre ditëve të vështira përballjesh me zjarret, në kushte klimaterike asfiksuese. Mirënjohje për ta dhe respekt për punën e tyre në shërbim të vendit”, shkruan Rama.

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*