Reshjet e para të shiut në vend, ja parashikimi për orët në vazhdim

Mbrëmjen e sotme (e shtunë) është ndjerë më në fund pak freski dhe disa pika shiu në Tiranë pas gjithë atyre ditëve përvëluese.
Shumë qytetarë nuk kanë hezituar ta ndajnë edhe me miqtë në rrjetet sociale kënaqësinë e shiut të verës sado i pakët. Për të mësuar se sa shi do bie dhe si do jenë temperaturat në vazhdim na vjen në ndihmë Meteoalb:

“Temperaturat SOT ne rang vendi kane shenuar minimumin prej 15.0°C (Peshkopi) dhe maksimumin prej 33.7°C (Berat). Të dielën do te kete nje tjeter renie prej 2 – 3 grade ne mengjes por vetem nje renie te lehte gjate mesdites duke bere qe minimumi te ulet deri ne 12 – 13°C ndersa maksimumi te ngjitet deri ne 32°C.

Reshjet: Në orët e vona te mbremjes së të shtunës dhe fillimin e se dieles, pjesa me e madhe e vendit do të ketë shira të përkohshem ne formen e rrebesheve afatshkurtra. Mesdita e se dieles dhe pasditja sjellin risjellin mot të kthjellët në gjithe territorin”. *Në hartë me ngjyrë të gjelbër zonat ku ka reshje shiu.

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*