Lista/ Ja kush janë 10 personat më të pasur në Shqipëri!

Instituti Europian Pashko, pjesë e Iniciativës Europiane për Edukim (EEI) dhe Botimet Mapo kanë publikuar listën me 10 personat më të pasur në Shqipëri gjatë vitit 2016.
Publikimi i listës është bërë duke u referuar tek deklarimet zyrtare që këta persona kanë paraqitur pranë QKB.

Më poshtë lista e 10 më të pasurve në Shqipëri:
#1 Samir Mane

#2 Shefqet Kastrati

#3 Vasil Naçi

#4 Behar Çukaj

#5 Tom Doshi

#6 Rrok Gjoka

#7 Grigor Joti

#8 Idajet Ismailaj

#9 Vilma Nushi

#10 Pëllumb Salillari.

 

Nga ana tjetër është publikuar edhe lista e  me të pasurve real sipas fitimit dhe sipas kapitalit në 2016, që mezi u gjendet fotoja e tyre./ I.M-dritare.net

 

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*