Pas Irmës së tmerrshme, dy uragane tjera po u ofrohen qendrave të SHBA

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përballur javët e fundit me dy uragane të tmerrshëm që sollën shkatërrime masive dhe humbje të dhjetëra jetëve të njerëzve.
Irma dhe Harwey goditën Teksasin dhe Floridën, dhe shkaktuar rreth 100 të vdekur dhe miliona dollarë dëme.
Por duket se paniku dhe frika në SHBA nuk ka të ndalur, pasi Qendra Kombëtare e Uraganeve në SHBA, ka lajmëruar se uragani Jose mund të godasë New York-un dhe zonat e tjera të bregut lindor, ndërsa Norma mund të godasë Meksikën./I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*