Protestuan kundër ndërtimeve tek Parku i Liqenit, gjykata dënon 4 aktivistë

Është mbajtur sot në Gjykatën e Penale gjyqi për 4 aktivistët të cilët kanë protestuar kundër ndërtimeve të Parkut të Liqenit në shkurtin e vitit 2016.
Mimoza Boçari, Ardit Mekshiqi, Orges Zani dhe Altin Kuko janë shpallur fajtorë nën akuzën e “kundërshtimit të punonjësve të policisë”.
Të katër aktivistët janë dënuar me 1 muaj burg./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*