Vipat dhurojnë gjak, doktori e shet. Ja si përgjigjet ai!

Skerdi Faria mjeku i  kirurgjisë plastike, i cilësuar si mjeku i VIP-ave, është vënë përballë akuzave të mëdha. Ai akuzohet se gjakun e dhuruar nga VIP-at e shet për përfitime personale.
‘Per fat te keq ka njerez qe paragjykojne edhe te vdekurit, edhe foshnjen ne barkun e nenes qe s’ka pare akoma driten e Diellit. Per keta tipa as ma NDJEN FAREEEEE!!!! Une do te VAZHDOJ RRUGEN time si NJERI e si MJEK!!! Te llapin si te duan e te mendojne c’te duan. Kush do te bashkohet me mua per te DHURUAR GJAK, le te vije, kush e mendon si ky tipi qe une shes gjakun e njerezve, te rrije aty ku eshte se mire e ka.’-shkruan mjeku i VIP-ave në postimin e tij të fundit.
Në një postim tjetër, mjeku publikon një bisedë me një person i cili e akuzon mjekun për shitjen e gjakut, dhe ai i përgjigjet se nëse ka prova t’i drejtohet prokurorisë.
“Qe nga momenti qe njerezia vuri ne kryq Jezu Krishtin, nuk habitem aspak me aludimet, shpifjet dhe trillimet e njerezve te pacipe. ???”,-shkruan mjeku./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*