Shkullaku: Ja provat që Rama ka qenë në dijeni për ҫështjen Tahiri!

I ftuar në emisionin “Opinion” Armand Shkullaku, ka renditur një sërë arsyesh që sipas tij Rama ka qenë në dijeni për ҫështjen Tahiri.

1. Është deklarata e Tahirit që ka shitur makinën dhe deklaratën e zyrtarit të policisë që akuzoi ministrin për bashkëpunim me trafikantët.
Kryeministri dëgjon deklaratën e zyrtarit dhe dalë publikishr e ka thënë që denoncuesi është bashkëpunëtor me trafikantët.
2. Ke ambasadorin amerikan që në 2015 doli dhe tha: Mos kandidoni kryetarë bashkish që kanë raporte kriminale.I rikandidoi. Pse e kishte nevojë të domosdoshme?
Kishte catë tjerë. Ky Arben Frroku doli nga burgu dhe mori pjesë në fushatën e PS në Pukë.
Kapet deputeti i mazhorancës Mark Frroku me një të kërkuar nga policia dhe policia e lejon.
Kë denoncime që banditë kanë hyrë në zyrën e kryeregjistruesit dhe e kanë kërcënuar, e madje e kanë rrahur.
Rama e ka ditur.
Duke qenë se këto fakte kanë qenë dhe ky jo vetëm ska dashur t’i dëgjojë por i ka kundërshtuar, këto janë fakte.”,-ka thënë Shkullaku./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*