LSI kërkon rritje të buxhetit për bujqësi, Kryemadhi: Shteti nuk ka dhënë asnjë mbështetje ndaj fermerëve

Grupi Parlamentar i LSI-së po zhvillon diskutime për projektbuxhetin e vitit 2018.

Kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi u shpreh se shteti nuk ka dhënë asnjë për fermerët.

“Shteti nuk ka dhënë asnjë mbaështetje për fermerët dhe bujqësinë. LSI propozon rritjen e buxhetit. Duhet t’i jepet mbështetje bujqësisë, LSI edhe në pozicionin e opozitës do të vazhdojmë mbështetjen e saj, pasi përkrahjen më të madhe e kemi patur nga ky komunitet”, është shprehur Kryemadhi. /D.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*