Sulm me armë në një shkollë në Kaliforni, disa të vdekur

Foto Ilustruese nga Kalifornia

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur në një shkollë në Kaliforninë veriore të SHBA.
Nga raportimet e para, mësohet se nga ky sulm kanë mbetur të vdekur 3 persona dhe plagosur disa të tjerë.

Të shtënat janë raportuar pranë shkollës fillore “Rancho Tehama”, teksa disa prindër po largoheshin pasi kishin shoqëruar fëmijët e tyre.
Autoritetet vendase nuk kanë deklaruar akoma pistën e hetimeve./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*