Top Channel shkarkon Sokol Ballën, ky është drejtori i ri i informacionit

“Furtuna” që ka kohë në Top Channel, te cilit i jane larguar disa gazetare te njohur por edhe aktore, duket se ka prekur edhe Sokol Ballen, i cili deri me sot mbante postin e drejtorit te Informacionit ne televizionin kombetar.

Panorama mëson se Top Channel ka shkarkuar nga detyra Sokol Ballen dhe ne vend te tij eshte emëruar gazetari Endri Xhafo.

Ky i fundit do te qendroje ne postin e drejtorit te Informacionit deri ne nje moment te dyte kur te mblidhet Bordi drejtues i televizionit per te emeruar drejtorin e ri. Xhafo kishte vetem 2 muaj qe ishte larguar nga ABC News dhe ishte rikthyer ne Top Channel serish.  Motivi i shkarkimit te Balles nga ky post mbetet ende i paqarte, por mesohet se ai do te vazhdoje te moderoje emisionin “Top Story”.D.M-Panorama

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*