Zbulohet domethënia e varëses dhe unazës së Monika Kryemadhit

Kryetarja e LSI është shfaqur sot me një unazë dhe një varëse të cilat i mban prej kohësh të vendosura.
Blogeri Olti Curri ka zbuluar domethënien e veçantë të tyre. Olti shkruan se varësja dhe unaza janë nga Medjugorjen, një vend i shenjtë në Bosnje dhe Hercegovinë, ku shkojnë në pelegrinazh miliona njerëz.
“Unë kam vend të mbarë Shën Vlashin, shoh që mikja ime mban në duar varësen dhe unazën nga Medjugorje një vend ku miliona njerëz dhe shumë shqiptarë gjejnë frymëzimin e besimit për të shkuar përpara…Të besosh do të thotë që ke shpresë ta lësh shpirtin në duar të sigurta…”, shrkuan Olti Curri./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*