Pyetet nëse Tahiri e ka gënjyer, befason Rama: Për të mund të them vetëm vemje

I ftuar në emisionin e Artur Zhejit, kryeministri Rama është duke folur për çështjen Tahiri, kanabizimin e vendit dhe më gjerë.  Teksa Rama tentoi të mbyllë diskutimin iu drejtua Zhejit me fjalët: Nuk kam ardhur këtu të debatoj me ty.

Por, ky i fundit e zuri ngushtë teksa iu kthye Ramës me fjalët:  Mos më thoni mua se nuk kam ardhur të debatoj me ty, ku unë për këtë gjë të kam ftuar, ketë thojuani atyre pulave tua që të rrinë pas me kamera në dorë. Unë jam këtu për t;ju bërë pyetje dhe për t’ju nervozuar.”

E fill pas kësaj ndërhyrjeje Zheji i bëri kryeministrit pyetjen: A mendoni se ky Saimir Tahiri u ka gënjyer?

Rama u përgjigj:  Këtë gjë ia kam lënë drejtësisë në dorë. Por, nëse drejtësia vërteton të kundërtën e besimit të pafajësisë që unë kam për Saimirin, atëherë mund të them vetëm fjalën vemje për të.”/d.m-dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*