Horoskopi i datës 10 dhjetor 2017

Dhjetor 10, 2017 0

Dashi- 21.03-20.04 Një lidhje shumë e afërt do t’ju japë siguri të ndiqni një ëndërr fëmijërore. Kohëve të fundit keni pasur raste t’i dëshmoni aftësitë tuaja sa i përket atletikës, biznesit apo ndonjë iniciative të

Ja fituesi i Kënga Magjike 2017!

Dhjetor 10, 2017 0

Ka përfunduar edicioni i këtij viti i Kënga Magjike 2017. Anxhela Peristeri me këngën “E çmendur” ka arritur që të triumfojë në këtë edicion duke grumbulluar pikët maksimale. Vendin e dytë e mori Elhaida Dani.

Një, dhjetë, njëqind populizma

Dhjetor 9, 2017 0

Një bashkëbisedim me studiuesin Jan-Werner Müller: Ngjitja e AfD-së në Gjermani demonstron se edhe partitë e përçara në brendësinë e tyre mund t’ia dalin në rast se mungojnë alternativa të vlefshme. Ekstremizmi gjerman, Erdogan, Trump

Ermal Mamaqi shkon në Vizion Plus

Dhjetor 9, 2017 0

Këtë të shtunë Ermal Mamaqi duhej të shfaqej në “Tv Klan” me emisionin e tij “Xing me Ermalin” por ka qenë “Kënga Magjike” që ka bërë që puntata e radhës e Ermalit të mos shfaqet

Mbyllet pa gola derbi Italian Juventus-Inter!

Dhjetor 9, 2017 0

Është mbyllur me barazim pa gola derbi italian mes Juventusit dhe Interit, e vlefshme për Javën e 16 të Serie A . Me këtë barazim Inter mbetet e para në tabelë me 40 pikë të

Ja si do të jetë moti nesër!

Dhjetor 9, 2017 0

Vendi ynë është përfshirë nga reshjet e shiut në pjesën më të madhe të vendit ditën e sotme. Instituti i Gjeoshkencave njofton se sipas parashikimeve nesër pritet që të ketë reshje kryesisht paradite, me një

Kënga Magjike/ Ja ndarja e ҫmimeve!

Dhjetor 9, 2017 0

Është duke u mbajtur mbrëmjen e sotme nata finale e Kënga Magjike dhe ndarja e ҫmimeve në këtë natë. Mentor Haziri është shpallur si fitues i çmimit ‘Zëri më i mirë mashkull’ . Çmimin për

1 2 3 48