Lëvizja surprizë, Mavraj drejt klubit të njohur turk

December 31, 2017 0

Pas Armando Sadikut i cili pritet të transferohet në merkaton e janarit në Istambul Beshiktash, në mediat turke po qarkullon një tjetër lajm i bujshëm sportive. Mediat tuke shkruajnë se , është pikërisht mbrojtësi i

Tri pritshmëritë evropiane të 2018 në Tiranë

December 31, 2017 0

Nga Mero Baze  Viti 2018 vjen me tri pritshmëri të mëdha të cilat kanë të përbashkët identitetin perëndimor të Shqipërisë. Ai po hyn në Shqipëri si “Viti I Skënderbeut”, simbolit perëndimor të Shqipërisë, miti I

Ja 10 filmat më të mirë të 2017!

December 31, 2017 0

Ka qenë një vit i çuditshëm për filmat në Hollywood ashtu siç ishte një vit i çuditshëm për Amerikën. Një sezon 12 mujor i shënuar nga ndarje historike dhe zemërim në Perëndim dhe më shumë

Media prestigjioze italiane shpall Ramën njeriun e vitit

December 31, 2017 0

Stili i veshjes së kryeministrit Rama është komentuar gjerësisht. Veshja e tij në aktivitete të ndryshme ndërkombëtare, e sidomos në Samitin e Triestes në korrik të këtij viti, ka ngjallur mjaft reagime. Ndonëse i veshur

Rama bën vajzën rome këshilltare të ministrit

December 31, 2017 0

Eriglisa, nje vajze e komunitetit rom ka marre surprizen e madhe nga kryeministri Rama, i cili ndoqi nga afer gjithe rrefimin e dhimbshem te vajzes. Ajo ka treguar peripecite e jetes se tij, mes mjerimit

Si e shohin fëmijët, ja si përgjigjet Rama!

December 31, 2017 0

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin “E Diela Shqiptare” ku është pyetur nga Ardit Gjebrea se si e shohin fëmijët atë. Rama është shprehur se fëmijët e shohin si ariun Silva të

1 2 3 145