Champions League/ Ja rezultatet e mbrëmjes së sotme!

Kanë përfunduar mbrëmjen e sotme të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve të Champions Legaue.
Liverpuli mori fitoren që i nevojitej, dhe me plot 7 gola, përballë Spartakut të Moskës.
Reali fitoi 3-2 ndaj Dortmundit, por vendin e parë në grup e mori Totenhemi, që fitoi 3-0 ndaj Apoelit.


REZULTATET
Grupi E
Liverpul 7-0 Spartak Moskë
Maribor 1-1 Sevilja
Grupi F
Shaktar Donjetsk 2-1 Mançester Siti
Fejnord 2-1 Napoli
Grupi G
Porto 5-2 Monako
Lajpcig 1-2 Beshiktash
Grupi H
Totenhem 3-0 Apoel
Real Madrid 3-2 Borusia Dortmund./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*