Çupi: PD nuk mund të marrë dot pushtet, por kërkon të jetë pjesë

Publicisti Frrok Çupi i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, thotë se opozita është vunerble dhe pozita e dobët, por ajo do të dalë sërish fituese

Pjesë nga deklaratat: 

Çupi: Unë shikoj paralele të afërta me majin. Qeveria ndodhet në gjendje shumë të dobët. PD ndodhet në sulm për të marr pushtet, ajo e di që nuk mund ta marrë pushtet, por kërkon që të bëhet pjesë e pushteti. Kurse, qeveria në rastin konkret për të forcuar pozitat që ka humbur, për të marrë armët që ka lëshuar sepse është një ministër i skeduar në grupet mafioze të Evropës, janë dhjetëra ton kanabis që shkojnë në Evropë, është krimi i organizuar që është marrë shumë e madhe, kështu që pozita del përsëri e fituar. Kemi një opozitë vuneralbe dhe një qeveri të dobët por që del përsëri e fituar./ I.M-OraNews

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*