Çuri: PD duhet të gjejë figura të tjera, e të vijë me një frymë e program të ri

Pedagogu Arjan Çuri i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, duke komentuar situatën politike në vend, thotë se PD duhet të gjejë figura të tjera dhe të vijë me frymë dhe program të ri.

Pjesë nga deklaratat: 

Çuri: LSI po përpiqet të riorganizohet. Nëse LSI do të bëjë një aleancë parazgjedhore me PD-në, por duhet ta shpjegojnë mirë përse po bëjnë bashkë qeverisje, vetëm në këtë mënyrë do të vijnë në pushtet pas tre vitesh. PD duhet të gjejë figura të tjera, e të vijë me një frymë e program të ri. Nëse nuk bëjnë këto bashkëqeverisja me LSI-në do ta shkatërronte PD-në./ I.M-OraNews

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*