Rama i bën një ftesë të dytë Bashës: Eja të flasim shqip dhe të bëjmë detyrën!

Ndërkohë që debati vazhdon për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri, kryeministri Rama i ka bërë një ftesë të dytë kreut të PD, Lulzim Basha. Me një postim në rrjetet sociale, Rama i kërkon Bashës që të ulen e të flasin shqip për Shqipërinë.

“LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën”, shkruan Rama./L.P./Dritare.net

Reagimi i Rames 

rama

 

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*