Zgjedhja e kryeprokurorit/ Vjen reagimi i BE, ja çfarë i kërkon Kuvendit!

Pas reagimit të ambasadorit të SHBA-së në Tiranë për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri, ka reaguar edhe delegacioni i Bashkimit Europian. Reagimi i BE ka qenë në të njëjtën linjë me atë të ambasadës së SHBA, duke i bërë thirrje Kuvendit që të procedojë.

“Ligji për organizimin dhe funksionimin e prokurorisë parashikon dispozita të qarta transitore – siç konfirmohet nga EURALIUS dhe OPDAT në opinionin e tyre në Kuvend. Ne e ftojmë Kuvendin të procedojë në respekt të plotë të ligjit”- thuhet ne reagimin e BE./L>P./Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*