Obama sulmon ashpër Trump, e krahason me Hitlerin

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, DBarack Obama ka krahasuar Presidentin Trump me Adolf Hilterin, gjatë një fjalimi në Cikago. Demokracia është në rrezik me persona të tillë, deklaroi Obama duke ju referuar Trump por pa i përmendur emrin.
Gjatë fjalës, ne nje eveniment ekonomik me dyer të mbyllura në Cikago ish-presidenti Obama i bëri apel amerikanëve që të mbronin demokracinë që është vënë në rrezik nga një mentalitet fanatik dhe nacionalist, duke nënkuptuar Presidentin Trump.

Nga ana tjetër mbështetësit e Trump kanë nisur ta sulmojnë Obamën në rrjete sociale, duke e quajtur atë antiamerikan./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*