Fotot/ Ja si ishin gratë shqiptare në komunizëm!

Respublica.al ka publikuar një album me fotografi të grave shqiptare në vitin 1972.
Albumi ishte porositur nga Këshilli i Përgjithshëm i Bashkimit të Grave të Shqipërisë dhe u botua nën titullin “Poemë për gratë Shqiptare”.
Në faqen e parë të përmbajtjes së albumit fjalia e parë thotë: “Sot këto gra janë të lumtura”.
Shfletoni foto-galerinë e mëposhtme për të parë gratë shqiptare të vitit 1972./ I.M-Dritare.net

 

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*