420 vende të lira, ja hapat që duhet të ndjekin infermierët për t’u punësuar!

Ditën e djeshme, kryeministri Rama prezantoi platformën e re për punësimin e infermierëve. Sipas tij, për momentin janë 420 vende të lira pune për infermierët që do të aplikojnë në këto pozicione dhe që do t’i nënshtrohen testimit. Ndërsa ditën e sotme, Rama ka publikuar një video, lidhur me proceduren që duhet të ndjekin të gjithë të ineteresuarit.

“Mirëmëngjes dhe me këtë video informuese mbi hapat e thjeshtë që duhet të merrni për tu bërë pjesë e portalit “Infermierë për Shqipërinë”, e vetmja mundësi punësimi reale në institucionet e sistemit shëndetësor sot, sipas një sistemi transparent të vlerësimit të meritës, ju uroj një ditë të mbarë”- shkruan Rama./L.P./Dritare/net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*