Gjendet në Vlorë një minë 500 kg e Luftës së Dytë Botërore

Një peshkarexhe në Vlorë, ka kapur ditën e sotme një minë të Luftës së Dytë Botërore.
Mina e kapur peshon plotë 500 kilogramë.
Drejtuesi i mjetit lundrues ‘Mikaela’ bëri thirrje për ndihmë kërkuar që forcat xheniere dhe policia t’i vijnë në ndihmë, pasi shpërthimi i kësaj arme mund të ishte me pasoja fatale.
Në bregdetin e Vlorës priten të mbërrijnë ekspertë për ҫaktivizimin e saj./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*