Zyrtarizimi i gjuhës shqipe, nisin protestat në Shkup

Zyrtarizimi i gjuhës shqipe në Maqedoni me 69 vota pro, nga kuvendi ka revoltuar një grup qytetarësh maqedonas të cilët që nga mesdita kanë nisur protestën kundër këtij vendimi para Kuvendit të Maqedonisë.
Në mesditë numri i protestuesve ishte mjaft i vogël, por që është rritur në mbrëmje ҫka është bërë shkak edhe për bllokimin e rrugës dhe devijimi ne lëvizjeve atje./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*