Aplikon për punë në Call Center. Era nga Tirana shokohet kur mëson ҫfarë do të bëjë

Tregu i “Call Center” në vendin tonë është mjaft i gjerë dhe aty punësohen mijëra të rinj kryesisht studentë.
Por një vajzë nga Tirana është ballafaquar me një të papritur.
Ajo ka parë një postim në facebook, ku kërkohet operator për “Call Center” dhe i ka shkruar vajzës e cila ka shpërndarë njoftimin.
Vajza me emrin Evos i thotë Erës së puna është kundrejt një pagese prej më shumë se 800 eurosh, dhe i thotë se do të lidhet direkt me të huajt, dhe nuk do t’i duhet as gjuha e huaj, por që duhet të zhvishesh përpara tyre.
“Përshëndetje, unë quhem Era, jetoj dhe punoj në Tiranë. Aktualisht po kërkoja edhe një punë të dytë dhe tek një faqe e quajtur “Oferta punësimi Call Center Tirana”, pashë këtë njoftim. “,-shkruan vajza në JEQ.AL./ I.M-Dritare.net

 

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*