Asambleja vendos për presidentin e ardhshëm të FSHF-së, njihuni me 66 anëtarët

Në datën 7 shkurt do mbahet edhe Asambleja e Përgjithshme Zgjedhore ku do përcaktohet edhe presidenti i ri i Federatës Shqiptare të Futbollit. Po kush do votojë dhe si do funksionojë ky votim ? Në fakt të drejtën për të votuar nuk e kanë vetëm klubet e futbollit por edhe instanca të tjerë që lidhen me këtë sport.

Në këtë mënyrë keni të renditur me poshtë ata kanë të drejtë vote. Në total janë 66 anëtarë me të drejtë vote.  Anëtarët që kanë të drejtë vote: Ada, Besëlidhja, Bilisht Sport, Bylis, FC Besa, FC Gramozi, FC Lushnja, FK Apolonia, Fk Dinamo, FK Elbasani, FK Kamza, FK Këlcyra, FK Kukësi, FK Memaliaj, FK Skrapari 2006, FK Sukthi, FK Tërbuni, FK Tomori 1923, Flamurtari FC, Ilira, KF Adriatiku Mamurras, KF Burreli, KF Butrinti, KF Delvina, KF Egnatia, KF Erzeni, KF Gramshi, KF Laçi, KF Maliqi, Fieri, KF Naftëtari, KF Pogradeci, KF Pojani, KF Poliçani, KF Shkumbini, KF Skënderbeu, KF Tepelena, KF Teuta, KF Tirana, KF Turbina, KF Vllaznia, KS Kastrioti, KS Korabi, KS Luftëtari, KS Sopoti, KS Vlora, KSSH Veleçiku, Luz i Vogël 2008, Olimplik FC, Partizani, Përmeti, SHS Albeptrol Patos, SK Himara, Shoqata e trajnerëve, Shoqata e mjekëve sportivë, Shoqata e Arbitrave të Futbollit, Shoqata e Futsallit, Shoqata Rajonale Tiranë, Shoqata Rajonale Durrës, Shoqata Rajonale Shkodër, Shoqata Rajonale Elbasan, Shoqata Rajonale Fier, Shoqata Rajonale Korçë, Shoqata Rajonale Gjirokastër, Shoqata Rajonale Lezhë./d.m-dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*