Meta takohet me Presidenten kroate, flasin për Ballist Morinën

Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Kroaci ku është takuar me homologen e tij , Kolinda Grabar-Kitaroviҫ.
Presidenti Meta ka folur me Presidenten kroate edhe për Ballist Morinën i cili ndodhet i arrestuar në Kroaci, dhe pritet vendimi nga Ministri i Drejtësisë për ekstradimin e tij në Serbi.
Meta i ka kërkuar Kitaroviҫ që të gjejnë një zgjidhje për Morinën./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*