Rama mbledh qeverinë në Lezhë, banorët e presin me protesta

Kryeministri Edi Rama mblodhi qeverinë në qytetin e Lezhës por banorët e kanë pritur me protestë.  Shkak është bërë gjendja e rrugës në Torovicë, pasi nuk është mbajtur premtimi për rikonstruksion. Protestuesit e kanë pritur Ramën në qendër të qytetit aty ku dhe mbledhja e qeverisë do të mbahet.

Sakaq, ministrja Lindita Nikolla, njëkohësisht dhe deputete e qarkut foli me banorët dhe u premtoi rikonstruksionin e rrugës./d.m-dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*