Stuhitë e forta gjunjëzojnë Evropën, shënohen 7 viktima

Belgjika, Hollanda, Gjermania dhe disa shtete të tjera Evropiane janë goditur nga stuhitë e mëdha, duke shkaktuar kaos dhe lënë pas të paktën 7 viktima.


3 nga 7 personat e vdekur janë nga Gjermania, aty ku stuhia ka shkulur pemë dhe nxjerrë makinat nga rruga.
Mjaft shtete po përballen me mot të keq, ҫka ka bërë që shkatërrimet të jenë në shuma të konsiderueshme parash./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*