E enjtja, gara e fortë Fevziu-Rakipi

E enjtja është dita më politike e javës. Të gjithë televizionet kryesore konkurrojnë me programet e tyre politike. ABACUS sjell shifrat e matjes së audiencës për Dritare.net.

Dominimi i të enjtes nga Fevziu, vazhdon, por nuk dihet sa do vazhdojë, sepse Top Channel është afër në shikueshmëri.

Vizion Plus është larg të dyve. Mesa duket, Balla nuk e ka të mundur të përballojë garën e t’i japë Vizionit prime time kryesor, që ai e siguroi një ditë më parë me Champions, por e humbi duke shkuar në shifrat e Vizionit, me Real Story.

Sondazhi i ditës së mërkurë, 14 shkurt 2018. Vizion Plus, vendi i parë me Champions League

 

Sondazhi i ditës së enjte, 15 shkurt 2018

Ndërkohë, Zheji dhe Vasili konkurrojnë bashkë për vendin e parë mes dy TV informative.

Ajo që vihet re te e enjtja është pjesa gri e atyre që refuzojë TV kryesore, është e madhe. Me siguri ajo mase e madhe që nuk shikon politikë, po pret një zgjidhje të zgjuar programacioni që të mund të sfidojë të enjten politike./Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*