Ja e kaluara kriminale e personit të përfshirë në aksidentin, ku u shua familja! E liroi Presidenti Topi

Aksidenti tragjik në aksin Velipojë- Shkodër, mori jetën e tre kryefamiljarit dhe dy fëmijëve, ndërsa nëna dhe njëra nga vajzat, ndodhen ende në spital. Në spital ndodhen edhe dy personat e tjerë që ndodheshin në fuoristradën që u përplas me atë të familjes nga Shkodra.
Sipas gazetës Express, Sokol Mujaj, pasagjer tek fuoristrada që drejtohej nga Ndrek Gjergji, rezulton një preson me precedent penal.
Mujaj është arrestuar në vitin 2004 për trafik raketash nga Mali i Zi drejt Shqipërisë. Ai u dënua nga Gjykata e Krimeve të rënda me 8 vite burg.
Mujaj së bashku me Ilmi Isufin, Armir Troshanin dhe Mentor Canin u arrestuan si pjesë e një organizate që po trafikonin 3 raketa tokë – ajër të tipit “STELA 2 M”, të cilat do të trafikoheshin më pas nga Tirana në një destinacion tjetër jashtë Shqipërisë.
Mujaj kreu vetëm 6 vite burg, pasi në vitin 2010 ai u lirua pas amnistisë së Presidentit Topi./L.P./Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*