Një President për dy shtete. Ja kë zgjedhin lexuesit e Dritare.net!

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij përshëndetëse në Kuvendin e Kosovës në 10 vjetorin e pavarësisë, deklaroi ndër të tjera se një të ardhme Kosova dhe Shqipëria mund të kenë një President të përbashkët.
Nisur nga kjo, dritare.net hapi një sondazh online, për të pyetur të gjithë lexuesit tanë se kush do të donin të ishte President i Kosovës dhe Shqipërisë.


Edi Rama, Ilir Meta, Lulzim Basha, Hashim Thaҫi, Ramush Haradinaj dhe Albin Kurti ishin personat e përzgjedhur nga dritare.net.
Sondazhi mori qindra komente dhe “share” dhe ishte Albin Kurti ai që lexuesit tanë në të gjithë trevat shqiptare donin që të ishte President i dy shteteve. Pas Kurtit, votat më të shumta i kishte Kryeministri Edi Rama./ d.m-Dritare.net


1 Comment

  1. kur shtrohet fjala per nje president te perbashket do te thote qe te dale nga diaspora qe ka mbetur patriote. Absolutisht nga politika aktuale. Albin Kurti edhe hahet njecike se ka filozofine e bashkimit kombetar. Po keta te tjeret. PUPPUPUPUPUPUPUPUPUPUPUP

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*