Një President të përbashkët/ Serbia reagon ashpër: Të dalë dikush e ta kritikojë Edi Ramën

Zyrtarët serb  janë alarmuar dhe kanë reaguar ashpër për deklaratën e kryeministrit Edi Rama se Kosova dhe Shqipëria duhet të kenë një President të përbashkët.

Ka qenë ministri për Inovacionin dhe Zhvillimin Teknologjik, Nenad Popoviç që ka kërkuar shpalljen e Ramës “non grata” në Serbi.

Më pas ka reaguar edhe Ministri i Jashtëm Ivica Daҫiҫ, i cili ka deklaruar se dikush duhet ta kritikojë Ramën për deklaratat e tij.

“Rama e tha troç! Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet me një president, një politikë të jashtme dhe një politikë sigurie dhe askush nuk e kritikon atë”-ka deklaruar Daҫiҫ.

“Çfarë duhet të bëjmë ne? Të themi edhe ne që me Republikën Serpska duhet të ketë vetëm një president, një politikë të jashtme dhe një politikë sigurie? Dhe le të dalë dikush e të thotë se nuk ka standarde të dyfishta këtu”,-shtoi kryediplomati serb./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*