Shkon në 9 numri që refuzojnë dekoratën e Hashim Thaҫit për pavarësinë

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaҫi ka ndarë shumë dekorata në nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Por, jo të gjithë e kanë pranuar dekoratën pasi deri në tani 7 persona dhe 2 media e kanë refuzuar këtë dekoratë.

Pothuajse të gjithë ata që e kanë refuzuar këtë dekoratë kanë argumentuar se nuk mund të pranojnë atë nga Hashim Thaҫi.

Më poshtë lista e plotë e atyre që kanë refuzuar dekoratën nga Presidenti i Kosovës:

Rexhep Qosja, Veton Surroi, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi, Hydajet Hyseni, Fatmir Limaj,  familja e Agim Zatriqit, Koha Ditore dhe Radio Kosova e Lirë./ I.M-Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*