Abuzimi në Spille/ Arrestohet noteri i VIP-ave, Julian Zhelegu

Thellohet skandali i përfitimit të 56 ha prona shtetërore dhe të ushtrisë, me anë të falsifikimit të dokumenteve. Pas shpalljes në kërkim të Idlir Karkinit, biznesmeni i identifikuar si miku i politikanëve, është zbuluar edhe bashkëpunëtori i tij. Në pranga ka rënë noteri i njohur, Julian Zhelegu.

Sipas akuzës, noteri Zhelegu ka kryer aktet noteriale nëpërmjet dokumenteve të falsifikuara, duke kaluar në pronësi të biznesmenit Idlir Karkini “Poligonin e Qitjes së Ushtrisë” në Spille. Julian Zhelegu njihet si noteri i VIP-ave në kryeqytet./L.P./Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*