“I kam lënë 3 ditë pa ujë”, reagon drejtori: Më keqkuptuan

Deklarata e kryebashkiakut, Sheme Lulo, se i ka lënë 3 ditë pa ujë, si eksperiment social, nuk iu ka pëlqyer aspak qytetarëve, duke e quajtur si fyerje dhe papërgjegjshmëri.
Ndërsa Lulo e komentoi situatën e krijuar si një keqkuptim dhe mohoi të ketë kryer eksperimente të tilla.
“Bënim mosfurnizimin me ujë për të parë se sa ishte gjendja që ishte furnizuar gjatë 24 orëve të mëparshme dhe për të parë sa do të shkonte, sepse qyteti i Sarandës nuk konsumon ujin e rrjedhshëm, por ujin me depozita. Nuk i kanë rënë telefonit që të thoshte në këto momente nuk kam ujë, që të bënim furnizimin me ujë”, ka thënë Lulo për Top Channel.
Deklarata e Lulos u bë për televizionin lokal dhe pastaj bëri xhiron në rrjet./L.P./Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*