Infermierja e Velipojës kërkoi ambulancë të re, i përgjigjet zv.ministrja e Shëndetësisë

Zv.Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli është pyetur në rubrikën ‘Opinion’ në Neës24,për apelin e infermieres së Velipojës, e cila ishte e para që shkoi në aksidentin, ku humbën jetë katër pjesëtarët e një familje.
Zv.ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale tha se infermierja ka të drejtë në kërkesën e saj për çuarjen e një ambulance të re, pasi e vjetra është amortizuar.
“Infermierja ka të drejtë për kërkesën e saj, por në vendngjarje atë ditë në Velipojë kanë qenë 3 ambulanca, pasi 2 ishin nga spitali i Shkodrës. Përveç asaj dhimbje ne ndihemi mirë që ambulancat shkuan në kohë për t’ju dhënë ndihmën. Ne jemi në dijeni për ambulancat e amortizuara në disa qytete dhe do zëvendësohen, pasi ne do marrim 30 ambulanca të reja këtë vit dhe shpresoj që një të shkojë edhe tek spitali i Velipojës”,- tha Mira Rakacolli./L.P./Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*