Tmerr/ Shuhet edhe Noemi, 10 vjeç. Shkoi të kujdeset për motrën dhe vëllain e vogël

Është ndarë nga jeta edhe Noemi, vajza 10-vjeçare e familjes Preka, pas aksidentit tragjik në aksin Shkodër-Velipojë.

“Panorama” shkruan se sipas burimeve zyrtare pranë spitalit të Shkodrës, Noemi ka ndërruar jetë para 20 minutash.

Ndarjen nga jeta e konfirmon edhe dom Marjan Gega, famullitari i Velipojes përmes një statusi në Facebook.

“Me sa duket Zoti të deshti ma shumë se sa ne. Ma shumë se të qëndrojë me ne, ndoshta të gjithë jetën e pikëllume, ai i Lumi preferoi me të bashku me baben, motrën e vllaçkon tand!
Pushofsh në Paqe Noemi!”, shkruan dom Marjan Gega.

Në aksident humbi jetën babai i saj, Edmond Preka, motra 5-vjeçare si dhe vëllai 8-muajsh, ndërsa nëna, Evisa Preka është e vetmja e mbijetuar nga kjo tragjedi./L.P./Dritare.net

Behu i pari për te komentuar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*